Nowoczesne rozwiązania
Dwukomponentowe systemy pianki poliuretanowej są przetwarzane bezpośrednio na miejscu budowy przy użyciu specjalnych wysokociśnieniowych maszyn i pod odpowiednim ciśnieniem aplikowane są na wybrane powierzchnie. Powstała w ten sposób izolacja jest jednolita, zwarta, pozbawiona przerw i połączeń, co eliminuje powstawanie tzw. mostków termicznych. Metoda natryskowa pozwala na dotarcie do nawet najbardziej skomplikowanych zakamarków więźby dachowej. Dodatkowo usztywnia jej konstrukcję, a ponieważ jest bardzo lekka nie obciąża tak konstrukcji jak inne, tradycyjne materiały izolacyjne.
Uniwersalne zastosowanie
Wszechstronność zastosowania piany, pozwala na wykonywanie prac izolacyjnych zarówno w sektorze budownictwa mieszkalnego, jak i przemysłowego. Wszelkiego rodzaju poddasza, stropy, ściany działowe, posadzki, tarasy czy dachy płaskie to powierzchnie na które można z powodzeniem aplikować pianę poliuretanową. Dodatkowo znajduje ona zastosowanie nie tylko w nowym budownictwie, ale także przy termorenowacji dachów płaskich, izolacji przeciwskropleniowej budynków inwentarskich. Jej wysoka przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża powoduje, że staje się idealną izolacją hal produkcyjnych, chłodni, przechowalni, obiektów gospodarczych. Istotny jest również fakt, że aplikacja piany poliuretanowej może być wykonana w bardzo krótkim czasie, co znacząco przyspiesza wykonywanie prac izolacyjnych.
Pianka ma same zalety
Podstawową różnicą między pianą a tradycyjnymi ociepleniami, jest trwałość wykonanej izolacji. Piana nie ulega biodegradacji, nie poddaje się czynnikom zewnętrznym, nie niszczy się z czasem, nie osiada. Żadna tradycyjna izolacja nie jest w stanie tak dokładnie wypełnić wszystkich, nawet najmniejszych otworów i szczelin konstrukcji. Warto o tym pamiętać mając w projekcie dachu różnego rodzaju wykusze, lukarny czy bawole oka. Izolacja z piany daje bezspoinową, jednolitą izolację połaci dachowej pozbawioną mostków termicznych. Piana mając najniższy współczynnik przewodzenia ciepła lambda z dostępnych materiałów izolacyjnych sprawi, że zimą będzie nas chronić przed chłodem a latem uchroni przed upalnym powietrzem. Duży opór dyfuzyjny pianki eliminuje zjawisko niekorzystnej konwekcji powietrza, zatrzymuje ciepłe powietrze w domu i zapewnia szczelność przegrody. Piana poliuretanowa nie wykazuje ponadto żadnego wpływu na mikroklimat panujący w domu. Nie pyli, oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Warto podkreślić również, że struktura pianki poliuretanowej nie jest atrakcyjnym miejscem dla gryzoni, owadów czy kun.